Kosztowności Zakupy

Biżuteria z ametystami

Jeśli chcesz zamówić ametysty, koniecznie sprawdź www.ametysty.com.pl.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych krajach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory leży pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst uważany jest za kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale także z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własne zdanie.