Bezpieczeństwo Internetowe witryny Usługi

Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

Tu dowiesz się, kto oferuje czyszczenie infekcji WordPress.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i stron internetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się obecnie w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, niezbędne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym poznać zainfekowaną stronę na WordPress?

Logowanie na witrynę jest niemożliwe? Treści zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na witrynie pojawiły się linki do nieznanych Ci adresów? A może strona rozsyła spam? To zaledwie kilka z częstych przykładów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takiej sytuacji nieodzowne jest bezzwłoczna reakcja, aby zidentyfikować przyczynę infekcji, a następnie przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa często przekracza kwalifikacje ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko projektowaniem sklepów oraz stron na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek czy też po atakach hakerskich najlepiej powierzyć fachowcom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony internetowej?

Spece podejmujący się usuwania infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają szczegółowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Weryfikują kod użytych na stronie szablonów i wtyczek, jak również pliki htaccess i wp-config. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, ograniczające zagrożenie ponownej ataków. Jeśli długotrwała infekcja przyczyniła się do włączenia strony do spisu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy podejmują także konieczne czynności w celu skreślenia jej z takich katalogów. Cykliczne aktualizowanie WordPressa oraz używanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie istotne, bowiem likwidacja wszystkich efektów ataku hakerskiego nie jest gwarancją, iż taki kazus nie nastąpi w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]