Baza porad Internetowe witryny Podróże

Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Więcej informacji o ciekawych miejscach w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Mimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w potopie wiadomości o ciekawych atrakcjach oraz najnowszych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby przybliżyć przyszłym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak też o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie wyszukają galerie i zabytki, hotele, pensjonaty i schroniska młodzieżowe, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Natomiast dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, regiony agroturystyczne czy piękno parków narodowych i krajobrazowych.

Portal o zabytkach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych ciekawych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. Szczególnie przydatna dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słówka i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu listę konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego