Instalacje dla przemysłu

Niezawodne serwonapędy i silniki prądu stałego – kto je dystrybuuje?

Wszystko o dystrybutorze motoreduktorów znajdziecie pod tym linkiem.

Automatyzacja procedur logistycznych i magazynowych oraz coraz powszechniejsze stosowanie robotyki w różnych dziedzinach przemysłu, zmusza do sięgnięcia po efektywne rozwiązania z zakresu układów napędowych i sterowania. Polska spółka Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie oferując między innymi dokładne serwonapędy i sterowniki serwomechanizmów od uznanych światowych wytwórców.

Ultra Robotics – polski dystrybutor silników elektrycznych

Istniejąca od ponad dekady na rodzimym rynku spółka Ultra Robotics jest dostawcą silników prądu stałego, motoreduktorów (szczotkowych i bezszczotkowych, jak również przekładni falowych i planetarnych produkowanych z materiałów wysokiej jakości przez renomowanych producentów. W ofercie Ultra Robotics znajdują się produkty niemieckiej firmy Harmonic Drive, wytwarzającej czułe niewielkie serwonapędy charakteryzujące się wysoką niezawodnością i żywotnością. Opracowane przez Harmonic Drive napędy i przekładnie znajdują zastosowanie między innymi w produkcji robotów przemysłowych, układów służących do obsługi intralogistyki czy obrabiarek, a przez wzgląd na możliwość ich eksploatacji w trudnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je też w kosmonautyce, kriogenice i lotnictwie.

Ultra Robotics jest też dostawcą produktów firmy ELMO Motion Control z Izraela, znanej z kompaktowych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które wyróżniają się wysoką mocą obliczeniową z ogromnymi zasobami pamięci, bogatą obsługą informacji zwrotnych oraz wysoką przepustowością, a ich wydajność oscyluje na pułapie 99% także przy najmniejszych gabarytach. Z kolei napędy serwo ELMO Motion Control z linii GOLD rewelacyjnie pracują w skrajnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy szoku termicznym, gdy odchylenie temperatur może wahać się od -40 do +70 stopni Celsjusza, wystawieniu na silne wstrząsy mechaniczne i drgania, a także przy dużej wilgotności (nawet do 90%).

Polska spółka Ultra Robotics ma w ofercie także rozwiązania od Eisele Antriebstechnik GmbH, Positec, Sesame Motor Corp oraz Bodine Electric Company.

Lokalizacja:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]