Instalacje dla przemysłu

Kiedy warto zastosować wzmacniacz DVB-T?

Jeśli szukasz wzmacniacza DVB T, koniecznie wejdź na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze.

Oglądanie TV jest w dzisiejszych czasach codziennością. Na telewizor spoglądamy przy porannej herbacie i przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne oglądają maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy może wyszukać coś idealnego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest przydatny?

Należy wiedzieć, że jakość sygnału jest tym słabsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym złączu, co oznacza, że optymalnym wyjściem jest ograniczenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Wykorzystanie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się silniejszy, a tym samym odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania zależne jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale również odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów wzmacniaczy antenowych. Obecnie stosować można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go bardzo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – potęguje on przekaz jedynie wybranych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]