Instalacje dla przemysłu

Jak działa i do czego używany jest multiswitch kaskadowy?

Więcej o multiswitchu kaskadowym na telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU.

Instalacje komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy określona instalacja jest funkcjonalna, decyduje wiele czynników. Powinna rzecz jasna być bezpieczna oraz gwarantować dużą jakość przesyłanych danych, ale równie istotna okazuje się możliwość bezproblemowego jej skalowania. Zrobienie kolejnych przyłączy nie powinno być związane z potrzebą wykonywania złożonych robót – przez to wszyscy abonenci nie byliby w stanie przecież przez określony czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie dostępne są technologie, z którymi skalowanie instalacji jest łatwe i bezproblemowe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których wykorzystanie od niedawna wymagane jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na bokach wtyczkami oraz złączami, do których mocowane są kable. Jeżeli konieczne będzie powiększenie sieci – między innymi wtedy, gdy nowy abonent wykupił do niej dostęp – wystarczy po prostu umieścić kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać różne liczby złączy dla abonentów – najmniejsze moduły tego rodzaju mają 8 gniazd, jednak u dostawców znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema lub trzydziestoma dwoma wyjściami.

Co będzie ważne przy kupnie multiswitcha kaskadowego?

Jak łatwo się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza będzie oczywiście ilość wtyczek – dla małych budynków może wynosić 8, ale w dużych obiektach należy oczywiście wykorzystać urządzenia o wyższej ilości złączy. Niezwykle istotna będzie również separacja pomiędzy gniazdami a wyjściami – w ogromnym stopniu rzutuje ona na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację wynoszącą 30 decybeli. Będzie to istotne przede wszystkim w sieciach kablowych kilku dostawców cyfrowych.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]