Branża budowlana

Zlecenie na fundamenty? Skorzystaj z wynajmu szalunków

Wypożyczalnia szalunków - zobacz co może Ci zaoferować.

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, ale łatwo zaobserwować też konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na spore koszty nie wszystkie ekipy remontowe posiadają własne szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często wybierana usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej ekipy, warto rozważyć atuty, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy go wybrać? Głównie z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich kupno. Warto wspomnieć również o wygodzie, gdyż przechowywanie rzadko używanych szalunków może powodować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Warto zdecydować się na ofertę ekipy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla ekip budowlanych – dzięki temu otrzymamy pewność, że szalunki okażą się wytrzymałe i praktyczne. Naprawdę istotna będzie również dbałość o kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W razie wątpliwości warto natomiast skorzystać z internetu i sprawdzić, co o usługach danej firmy sądzą poprzedni kontrahenci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]