Branża budowlana

Szerokie zastosowania profili aluminiowych

Dowiedz się więcej o profilu aluminiowym na https://metal-e.pl/pl/c/PROFILE-ALUMINIOWE/50.

Aluminium to jeden z najchętniej wykorzystywanych w architekturze surowców. Do jego atutów należy w szczególności niedużo gęstość, która powoduje, że wykonywane z niego elementy nie są ciężkie – a to pozwala na wykonanie mnóstwa różnorodnych konstrukcji. Ma niestety pewną wadę – bez domieszek nie jest bardzo wytrzymałe, z tego względu w budownictwie raz pozostałych gałęziach przemysłu stosuje się najczęściej jego mieszanki, które charakteryzują się dużą odpornością przy wspomnianej niedużej masie. W budownictwie najczęściej wykorzystywanymi częściami są pręty oraz profile aluminiowe. Do czego więc konkretnie się je stosuje?

Użycie profili aluminiowych w handlu

Profile aluminiowe to doskonały materiał do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem wykonuje się między innymi namioty handlowe i imprezowe, przenośne sceny, a także stoiska wystawiennicze. Na zainteresowanie nimi w największym stopniu rzutuje ich lekkość oraz wytrzymałość, lecz także łatwość budowania konstrukcji i fakt, iż bez trudu możemy nadać im potrzebny wygląd. Umożliwiają to innowacyjne metody czyli malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o wybranym kolorze na długi okres, gdyż nałożona tak warstwa jest odporna na zarysowania.

Kiedy jeszcze wykorzystuje się profile aluminiowe?

Obok konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są stosowane także w pozostałych dziedzinach. Doskonale zdają egzamin jako elementy wszelkiego typu sprzętu sportowego, samochodów lub urządzeń. Profile aluminiowe są też stosowane przez inżynierów w armii, przy wznoszeniu oszklonych budynków, w wytwórstwie poręczy oraz płotów, a także w przewozach samochodowych. Dobrze także wspomnieć, że profile aluminiowe są często stosowane przez przedsiębiorstwa produkujące sprzęt elektroniczny i gospodarstwa domowego.

Lokalizacja:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]