Branża budowlana

Sklejki szalunkowe – zastosowanie w budownictwie

Znajdź sklejki szalunkowe na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to kluczowy element konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jednak najczęściej stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić budynki z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Dawniej w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się różnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma potrzeby kupowania wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy również wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]