Branża budowlana

Pokrycia dachowe od polskiego producenta – poznaj ich zalety

Sprawdź, gdzie kupić nowoczesne pokrycia dachowe, wejdź na https://regamet.pl.

Zakładane przez dekady popularne dachówki ceramiczne i betonowe ponownie ustępują miejsca na rynku pokryciom dachowym wyprodukowanym z blachy. Wiele zalet tych drugich przyczyniło się do tego, że są one rekomendowanym wyborem nie tylko dla odbiorcy indywidualnego, ale też dla deweloperów.

Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy – mniejszy ciężar na konstrukcji dachu

Blachodachówki wygrywają na rynku produktów budowlanych z wielu względów. Przede wszystkim są znacznie lżejsze niż ceramiczne dachówki, co nakłada mniejszy ciężar na strukturę więźby dachowej, a przy tym też ułatwia transport oraz wyładunek tych elementów. Konstrukcja profilu pokryć dachowych z blachy powoduje, iż ich montaż jest nie tylko łatwy, ale i mniej czasochłonny niż założenie dachówek ceramicznych, które są zdecydowanie mniejsze, przez co ich perfekcyjne rozłożenie zabiera zwykle dużo więcej godzin. Kolejną ważką zaletą pokryć dachowych z blachy jest łatwość dopasowania ich do zasadniczo każdej, nawet niezwykle skomplikowanej, konstrukcji dachu, bowiem blachodachówkę da się bez przeszkód przyciąć na wymiar. Ten rodzaj pokryć dachowych sprawdza się bardzo dobrze zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i idealnie komponuje się ze starszymi obiektami, głównie dlatego, że mocno przypomina wyglądem dachówki ceramiczne. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy wyróżniają się również większą szczelnością. Na dodatek łatwo je doczyścić. Na dobrą sprawę wystarczy do tego odpowiednio miękka szczoteczka i spłukanie wodą, z kolei w razie silnych zabrudzeń – preparat do mycia pokryć powlekanych.

Gdzie zamówić nowoczesne pokrycia dachowe dobrej klasy?

Aby nabyć nowoczesne blachodachówki wysokiej klasy nie trzeba szukać daleko. Na polskim rynku od 30 lat działa przedsiębiorstwo Regamet, w ofercie którego znajduje się duży asortyment paneli dachowych, blach trapezowych oraz blachodachówek. Materiały te można dostać w stacjonarnych sklepach tego producenta, działających na obszarze 4 województw południowo-wschodniej Polski: świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego. REGAMET przede wszystkim szczyci się panele oraz blachodachówki z powłoką PRO (Purtext Strong 300 i Exelent), cechujące się wyjątkową odpornością na powstawanie zarysowań, uszkodzenia mechaniczne, jak również rdzewienie. Firma Regamet dba o wszechstronną obsługę klienta, więc oprócz swoich produktów dostarcza też akcesoria dachowe (przykładowo systemy rynnowe czy folie dachowe) oraz dachówki ceramiczne i betonowe innych renomowanych marek.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08