Branża budowlana

Ekologiczne domy drewniane – cechy charakterystyczne?

Szukasz domów z drewna Kraków? Odwiedź tę stronę.

Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Dlatego z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na środowisko naturalne. W domach, które wykonano z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. Dzięki temu domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór czy wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach drewnianych panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy z drewna rewelacyjnie nadają się dla alergików, astmatyków oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]