Branża budowlana

Dźwigary – konieczne przy wznoszeniu budynków wielopiętrowych

Skieruj się tu, aby zamówić dźwigar.

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie właściwego kształtu murom wylewanym z betonu, jak również przygotowanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się także niezastąpione przy formowaniu stropów – wówczas ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niewykonalna. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie zapada się natychmiast po wylaniu i jest w stanie zastygnąć. Z jakich tworzyw wytwarza się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z z jakich surowców wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym obciążeniom, które osiągają kilkadziesiąt ton. Stąd jego kluczową cechą jest trwałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania oraz typ użytych w tym celu materiałów. Muszą one być właściwie dobrane i sprawdzone pod kątem odporności na potężne obciążenia. Najodpowiedniejszym surowcem okazuje się lite drewno takich gatunków jak topola, buk, olcha czy sosna. Ogromnie ważne jest także odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed negatywnym wpływem wody, klejów i innych płynnych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – lepiej kupić czy wydzierżawić?

Podmioty, które regularnie parają się budową wielokondygnacyjnych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup oraz składowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Natomiast firmy, które rzadko podejmują się zleceń tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych przeszkód. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów oraz innych modułów konstrukcji szalunkowych.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]