Branża budowlana

Budowa domów drewnianych – połączenie stylu podhalańskiego z nowoczesnością

Budowa domów drewnianych - skieruj się tutaj po więcej informacji o tej usłudze.

Coraz więcej osób marzy o posiadaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie dominowały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także wielkimi stratami energii. Aktualnie wygląda to w stu procentach inaczej. Bardzo chętnie decydujemy się na domy wybudowane z drewna, które stanowią połączenie znanego od pokoleń stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy drewniane to teraz najlepszy przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą tradycyjny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, weranda lub balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. By jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie stosują również inne nowatorskie materiały. Taki dom może być również energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę domu, polecają dobór odpowiednich okien i właściwie wykonane ocieplenie. Domy z drewna wzniesione w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można najczęściej w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjaliście

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał świetnie, a równocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]